O nas

Wczoraj...czyli trochę historii

Nasza biblioteka nie zawsze wyglądała tak jak obecnie. Mniej więcej piętnaście lat temu funkcjonowała w zupełnie innych warunkach niż teraz i w zupełnie w innym miejscu bo na parterze budynku szkolnego. Trudne warunki lokalowe i brak czytelni stawały się coraz bardziej uciążliwe dla jej użytkowników. Ale wraz z rozpoczęciem budowy nowych pomieszczeń łączących szkołę z warsztatami dla biblioteki nastała nowa rzeczywistość. Okazało się bowiem, że w nowych wnętrzach szkolnych uwzględniono istnienie nowej biblioteki, w lokalu z prawdziwego zdarzenia. Nowe pomieszczenia biblioteczne zostały oddane do użytku wraz z całą nową przewiązką w grudniu 1997 roku podczas obchodów 25-lecia powstania ZST.

Kolejnym krokiem w roku 1998 była organizacja biblioteki w nowych wnętrzach o łącznej powierzchni ponad 120 m. W roku następnym na potrzeby biblioteki oddano jeszcze jedno dodatkowe pomieszczenie.

Dzisiaj...czyli trochę faktów

  • nowoczesny lokal biblioteczny składający się  z czterech obszernych pomieszczeń: czytelni, wypożyczalni, magazynu książek i gabinetu opracowania zbiorów -łącznie nieco ponad 150 metrów kwadratowych
  • Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w czytelni to cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.
  • w większości skomputeryzowane zbiory
  • fachowo przygotowany, pomocny i sympatyczny personel :)
Obecnie w bibliotece szkolnej pracują:

mgr Daria Wilczyńska-Zięba
mgr Joanna Gumuła

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do naszej biblioteki. Możecie liczyć na naszą pomoc, doradztwo i doświadczenie w zakresie szeroko pojętego poszukiwania informacji. A poza tym...z bibliotekarzem można czasami po prostu tak zwyczajnie pogadać :)

                                                                  
 ZAPRASZAMY ! 
 

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Miła strona dla oka, za moich czasów tego jeszcze wtedy nie było. Pozdrawiam Marcin